Společenská odpovědnost

Společenská odpovědnost a sponzoring

Společnost CARTHAMUS a.s., se dlouhodobě zaměřuje na podporu kulturních a sportovních aktivit v jižních Čechách a většina darů či sponzoringu míří přímo do Českého Krumlova a blízkého okolí.

Českokrumlovský zámek hostil v roce 2017 desátý ročník Festivalu barokních umění a generálním partnerem byla tradičně společnost CARTHAMUS a.s.

CARTHAMUS a.s., je dlouhodobým sponzorem FK Slavoj Český Krumlov, o. s., čímž podporuje sportování mládeže v regionu.

Myslíme také na oblast trvale udržitelných zdrojů, a to vlastním principem fungování teplárny. Spalování obnovitelného zdroje energie, tedy biomasy, má v podstatě nulovou bilanci CO2 , který patří mezi tzv. skleníkové plyny. Podstata této nulové bilance je taková, že množství plynu, které je uvolněno při spalování do ovzduší, je v podstatě stejné, jako to, které je vázáno rostlinami při fotosyntéze. Při spalování biomasy se také uvolňuje mnohem menší množství oxidů síry než při spalování hnědého uhlí.

Sponzorované aktivity 


Společnost CARTHAMUS a.s., byla i letos generálním partnerem Festivalu barokních umění Český Krumlov 2015.

Generálním partnerem Festivalu barokních umění Český Krumlov se již tradičně stala společnost CARTHAMUS a.s., výrobce a dodavatel tepla a elektřiny v Českém Krumlově. V rámci VIII. ročníku Festivalu barokních umění, který je festivalem staré hudby a scénických uměleckých záměrů doby baroka, byla po více než 250 letech uvedena komická opera L`Amore in Musica italského skladatele 18. století Antonia Boroni.


Společnost CARTHAMUS a.s., podpořila dětské oddělení Nemocnice Český Krumlov. Za darované peníze nemocnice pořídí transportní lůžko.

Dětské oddělení bude moci již brzy díky daru společnosti CARTHAMUS a.s., využívat k transportu malých pacientů zbrusu nové transportní lůžko. Dar ve výši 80 tisíc korun předal Nemocnici Český Krumlov člen představenstva společnosti CARTHAMUS a.s., pan Jaroslav Mašek.


Den otevřených dveří

Den otevřených dveří – pozvánka - pdf 

Den otevřených dveří – vzdělávací karta - pdf 

Zpravodaj Energobloku Domoradice - pdf

Domoradický Energoblok zve veřejnost na den otevřených dveří