Společenská odpovědnost - Carthamus

Hledej!
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Společenská odpovědnost

Společnost CARTHAMUS a.s., jakožto významný podnik v regionu, si uvědomuje svoji společenskou odpovědnost. Podporujeme kulturní projekty, organizace a sdružení především v oblasti zdravotnictví a sportovní volnočasové aktivity dětí a mládeže. Většina prostředků na dary či sponzoring míří do Českého Krumlova a okolí.

V roce 2015 byla společnost CARTHAMUS a.s., opět generálním partnerem VIII. ročníku Festivalu barokních umění Český Krumlov. Více informací lze nalézt na http://www.festival.krumlov.cz
 
Dětské oddělení Českokrumlovské nemocnice díky daru společnosti CARTHAMUS a.s., využívá k transportu malých pacientů zbrusu nové transportní lůžko. Naše společnost dále věnovala finanční dar Dětskému domovu, Základní škole a Školní jídelně v Horní Plané.
 
V minulém roce se se společnost stala také partnerem FK Slavoj Český Krumlov, o. s. a v tomto fotbalovém klubu podporuje sportování mládeže.

Myslíme také na oblast trvale udržitelných zdrojů, a to vlastním principem fungování teplárny. Spalování obnovitelného zdroje energie, tedy biomasy, má v podstatě nulovou bilanci CO2, který patří mezi tzv. skleníkové plyny. Podstata této nulové bilance je taková, že množství plynu, které je uvolněno při spalování do ovzduší, je v podstatě stejné, jako to, které je vázáno rostlinami při fotosyntéze. Při spalování biomasy se také uvolňuje mnohem menší množství oxidů síry než při spalování hnědého uhlí. 


 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky