Energoblokem prošlo v pátek téměř 200 lidí. Seznámili se s provozem a viděli nejnovější technologie - Tiskové zprávy - Carthamus

Hledej!
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Energoblokem prošlo v pátek téměř 200 lidí. Seznámili se s provozem a viděli nejnovější technologie

Vytvořil v Tiskové zprávy · 1/12/2016 17:43:00
Na dvě stovky lidí dorazily během sychravého pátečního dne do areálu Energobloku Domoradice, aby si prohlédly provoz závodu. Zaměstnanci Energobloku jim ukázali proces zpracování biomasy, vysvětlili způsob řízení teplárny a též představili nová ekologizující opatření.

„Jsme rádi, že byl o premiérový den otevřených dveří takový zájem. Upřímně jsme nečekali, že se tolik lidí bude zajímat o teplárenské technologie,“ říká Vlastimil Toušek, vedoucí provozu Energobloku Domoradice. Během celého dne navštívilo areál přibližně 200 lidí, kteří měli možnost nahlédnout do míst, kam za běžného provozu nemá veřejnost přístup.

Dopolední program patřil školám. Dorazili žáci ze ZŠ Kaplická, střední odborné školy Velešín i studenti českokrumlovského gymnázia. „Pro děti to byl zážitek. Podobné exkurze jsou pro studenty i učitele vítaným zpestřením výuky a možností, jak některé vědomosti z osnov ukázat v reálném životě a provozu,“ řekl RNDr. Stanislav Waldauf, zástupce ředitele českokrumlovského gymnázia.

Kromě veřejnosti a místních škol pozvala společnost Carthamus i zástupce samospráv a úřadů. Z více než třicítky pozvaných nakonec dorazili starosta Českého Krumlova Dalibor Carda, radní Martin Lobík, Jaroslav Beran, místostarosta obce Přísečná, a člen rady Jihočeského kraje Pavel Hroch. „Pravidelně sem třikrát do roka jezdím a kontroluji provoz. Překvapuje mne, že ač výroba funguje na bázi biologického materiálu, tak je vždycky uklizená a dnes to nebyl výjimečný stav, není to nachystané jen na den otevřených dveří,“ uvedl starosta Českého Krumlova Dalibor Carda. „Jsem potěšen hotovými kryty na sušárně, na podavačích a dopravnících, které odsávají prach. Oceňuji také dokončení zakrytování celého úložiště materiálu, to jsem v České republice neviděl, aby to bylo v celém kompletu tak, jak je to tady. Je to výjimečné, protože ostatní podobné zdroje mají většinou biomasu na volném prostranství."

Den otevřených dveří je jednou z aktivit, prostřednictvím nichž chce Energoblok Domoradice lépe informovat o své činnosti a opatřeních na zlepšení vlivu na životní prostředí. Energoblok zároveň pokračuje ve zprovozňování dalších ekologizujících opatření, která budou celkem stát 26 milionů korun.

O společnosti Carthamus, a. s.
Společnost Carthamus, a.s., provozuje energoblok v Domoradicích na Českokrumlovsku. Hlavním předmětem podnikání společnosti je výroba a rozvod tepla a s tím související služby, výroba elektřiny a obchod s ní. Elektrickou energii vyrábí Energoblok v režimu kombinované výroby elektřiny a tepla. Tehdejší výtopnu zakoupila společnost v roce 2005 a vybudovala z ní elektrárnu a teplárnu na biomasu. Zásobuje teplem a elektřinou 4000 obyvatel Českého Krumlova, přilehlou průmyslovou zónu a budovy veřejné správy. Záměrem společnosti je vybudovat nejzelenější soukromou teplárnu v České republice.
 

Kontakt pro novináře:
Zbyněk Škodáček
tiskový mluvčí
tel.: +420 734 141 105
e-mail: skodacek@carthamusas.cz 


Bez komentářů

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky